I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 

1. Usługodawcą w sklepie internetowym o adresie www.bioterra.pl jest firma BIOTERRA
z siedzibą: Osiedle Leśne 14D lok. 142, 62-028 Koziegłowy (Poznań). NIP 8291626724; REGON 101511142
2. Kontakt ze sklepem możliwy jest poprzez adres email: sklep@bioterra.pl lub pod numerem telefonu: 796 796 712
3. Przedmiotem świadczenia usług jest umowa kupna-sprzedaży.
4. Do korzystania z usług sklepu niezbędny jest dostęp do Internetu oraz konto poczty elektronicznej.
5. Zabronione są wszelkie czynności, które utrudniałyby pracę oraz dostęp do Sklepu lub korzystanie z niego. Zabronione jest podejmowanie innych działań na szkodę Właściciela sklepu lub innych Kupujących i zagrażających ich prawom lub interesom.
6. Korzystanie ze sklepu internetowego oznacza akceptację regulaminu.
 
 II. ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA
 
1. Zamówienia można skłądać 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku.
Zamówienia przyjmowane są na stronie www.bioterra.pl lub przez email sklep@bioterra.pl
2. Zamówienia odbywają się poprzez wypełnienie przez zamawiającego w sposób prawidłowy i zgodny z prawdą formularza rejestracyjnego oraz zapoznanie się z regulaminem sklepu. Czynności rejestracyjne dokonywane są jednorazowo, a kolejne zamówienia realizowane są na podstawie logowania się zamawiającego w sklepie poprzez podanie loginu i ustalonego hasła.
3. W trakcie składania zamówienia Kupujący musi wskazać najważniejsze parametry: dane do wysyłki, formę dostawy i płatności oraz zaakceptować regulamin sklepowy. 
4. Po złożeniu zamówienia klient dostaje e-mailem informację o jego przyjęciu.
5. Realizacja zamówienia rozpoczyna się następnego dnia roboczego od zaksięgowania na rachunku bankowym wpłaty dotyczącej zamówienia.
6. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie wiadomości przesłanej na wskazany przez Klienta adres email, co może być spowodowane w szczególności przez blokowanie lub usuwanie emaili przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze używanym przez Klienta lub blokowanie przez administratorów serwerów pocztowych.
7. Sklep zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia błędów na stronach sklepu, polegających na błędnych informacjach o cenach lub stanie towaru, jak i również w sytuacjach wzbudzających wątpliwość autentyczności danych podanych przez klienta w trakcie procesu rejestracji i zamawiania.
8. Do zamówienia sklep wystawia rachunek. Rachunek wystawiany jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez Klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.
9. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu przejścia do płatności, czyli będąc w tzw. ‘’koszyku’. Klient może wycofać złożone zamówienie tylko i wyłącznie mailem.
10. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
11. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca od chwili złożenia przez klienta zamówienia (i jego potwierdzenia) i nie ulega zmianie nawet w przypadku wzrostu cen produktów w sklepie (za wyjątkiem cen zawierających ewidentne błędy edytorskie).
12. Cena nie zawiera kosztów przesyłki. Do zamówienia doliczone będą koszty przesyłki, zakupy na kwotę powyżej 250pln – przesyłka za darmo.
 
III. REALIZACJA ZAMÓWIENIA
 
1. Termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie do 5 dni roboczych. Przesyłki dostarcza firma kurierska lub poczta polska. Czas dostawy wynosi do 5 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia.
2. Klient płaci za zamówienie przelewem bankowym przed wysłaniem zamówienia. Możliwy jest również odbiór osobisty po wcześniejszym uzgodnieniu. 
3. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (np. częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
4. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację złożonego zamówienia, Sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania jego realizacji, a o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić klienta.
5. Sklep nie realizuje zamówień w dni ustawowo wolne od pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Sklep zastrzega sobie możliwość wyznaczenia innych dni nierealizowania zamówień po uprzednim umieszczeniu informacji o tym fakcie na stronie internetowej www.bioterra.pl
 
IV. ZWROTY I REKLAMACJE
 
1. Klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
2. Jeśli zwrot nastąpi w przeciągu 10 dni, gwarantujemy zwrot całej kwoty zapłaconej za towar przelewem na rachunek klienta.
3. Pieniądze za zakupiony towar zwracamy w ciągu 5 dni roboczych.
4. Zwracany towar nie może być w stanie naruszonym i zniszczonym. 
5. Zwracany towar powinien mieć załączony rachunek.
6. Sklep internetowy nie przyjmuje paczek wysłanych na nasz koszt oraz paczek wysłanych do nas za pobraniem.
7. Płatność dokonana przez zamawiającego za towar, co do którego stwierdzono brak w magazynie lub który jest chwilowo niedostępny, będzie zwracana przez sklep przelewem na konto bankowe Zamawiającego.
 
V. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 
1. W celu realizacji zamówienia sklep gromadzi podstawowe dane swoich Klientów dla umożliwienia wykonanie usługi.
2. Sklep internetowy zachowuje należytą staranność przy przechowywaniu danych klientów.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 
1. Sklep internetowy zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu. Zmiany w regulaminie obowiązują od dnia ich wprowadzenia na stronie internetowej sklepu.
2. Wszystkie transakcje zawarte przed zmianą regulaminu rozliczane są według regulaminu, który obowiązywał w dniu realizacji zamówienia. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się przepisy KC i innych ustaw.
3. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia na stronie internetowej Sklepu.
6
W naszym sklepie znajdziesz produkty wielu znanych marek
Zdrowa zywnosc ekologiczna najlepszych marek polskich i zagranicznych.